FELHÍVÁS

Az Oktatásért felelős Minisztérium a 2013-2014-es tanévtől tette lehetővé – kötelezővé – a szakközépiskolákban az összefüggő gyakorlati oktatást.

A szakközépiskola segítséget kért a Kamaráktól azon tanulói részére, akik maguktól nem tudnak gyakorlati helyet biztosítani.

Az összefüggő gyakorlatban, az iskolában összesen 90 tanuló érintett. Ebből 62 fő 9. évfolyamos, nekik 2 hetes a gyakorlat, a többieknek 4 hetes gyakorlat szükséges. A tanuló választhat vállalkozót, ahol ez nem megoldható ott kérjük a kamara segítségét. A szerződés létrejöttének feltétele a Kereskedelmi Kamara bevezető ellenőrzése a vállalkozónál. A vállalkozó által aláírt szerződést a tanuló az iskolának adja le, és a Kereskedelmi és Ipar Kamara végzi az ellenőrzést, amely ingyenes és adminisztratív jellegű.

Kérjük azon tagjaink segítségét, akik az alábbi tájékoztatóban rögzített információk alapján tudnának alkalmazni tanulókat, jelentkezzenek a megadott e-mail címen, egyben jelezzék a kamara titkárságának is.

Köszönettel:

Bodor Dezső elnök