MEGHÍVÓ "Mérnöki alkotások Csongrád megyében és Csongrád megyei mérnökök alkotásai" című kiállításra

AZ ÉLETÜNK ELKÉPZELHETETLEN JÓL KÉPZETT MÉRNÖKÖK, MÉRNÖKI TEVÉKENYSÉG NÉLKÜL

MÉRNÖKI ALKOTÁSOK előadássorozat a Szegedi Tudományegyetemen

A Csongrád Megyei Mérnöki Kamara 2017/2018. tanév második félévében
ismét megrendezi az SZTE Mérnöki Karral és az SZTE Természettudományi és
Informatikai karral együttműködve

a MÉRNÖKI ALKOTÁSOK előadássorozatot.

Az előadásokon mérnökök adnak elő aktuális és érdekes témákat. A
hallgatók: középiskolások, akik szeretnének mérnökök lenni, egyetemi
hallgatók, akik az említett két karon tanulnak, mérnökök és érdeklődő
egyetemi oktatók.

Az előadások szerdai napokon 17 órától lesznek,
az SZTE TTIK Ady téri épület  I. emelet, Természeti Földrajz Tanszék
Jakucs termében.

Az előadássorozat részletes programját a melléklet tartalmazza.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Emléktábla koszorúzás Galamb József születésnapján

A Magyar Mérnöki Kamara megalakulásának 20. évfordulója alkalmából megrendezett ünnepségen Áder János köztársasági elnök előadásában kiemelte az innovatív magyar mérnökök szerepét a világ műszaki haladásában. Puskás Tivadar, Déri Miksa, Zipernovszky Károly, Bláthy Ottó mellett kiemelte Galamb Józsefet is, mint a Ford T-modell főkonstruktőrét, az automobilizmus egyik jelentős úttörőjét. Galamb József születésének 136. évfordulóján Makón, a Hosszú utca 63. szám alatti szülőházán elhelyezett emléktáblánál Medgyesi Pál, a Csongrád Megyei Mérnöki Kamara tiszteletbeli elnöke helyezett el koszorút a megyei kamara nevében február 3-án.

Megemlékezés

Csonka János, a magyar motorgyártás úttörője születésének
165. évfordulója alkalmából, a szülőházán található emléktáblát közösen
megkoszorúzta a Csongrád Megyei Mérnöki Kamara és a Csonka János Szakgimnázium.

JELÖLTÁLLÍTÁSI FELHÍVÁS ORSZÁGOS KAMARAI TISZTÚJÍTÁSHOZ

Tisztelt Kamarai Tag!
A Magyar Mérnöki Kamarának a hatályos Alapszabálya értelmében 2017. május hónapban Tisztújító Küldöttgyűlést kell tartani. A jelölési folyamat lebonyolítása az Országos Választási Jelölőbizottság feladata. E választási Jelölőbizottságot az Alapszabály 4.3.3. a) pontja értelmében a Küldöttgyűlésnek a tisztújító küldöttgyűlést követő évben kell létrehoznia, mely a 24/2014. (v.24.) MMK Küldöttgyűlési határozattal megtörtént. A fentiek alapján jelenleg hatályos Országos Választási Jelölőbizottság személyi összetétele az alábbi: elnöke: Dr. Kukai Tibor, tagjai: Dr. Baksai Róbert, Dezső Zsigmond, Kocsis Tünde, Kun Gábor, Dr. Metzing Ferenc, Schulek János.

MEGHÍVÓ TISZTÚJÍTÓ TAGGYŰLÉSRE

A VÁLASZTÁSI JELÖLŐ BÍZOTTSÁG TÁJÉKOZTATÁSA

A VÁLASZTÁSI JELÖLŐ BIZOTTSÁG TÁJÉKOZTATÁSA

Tisztelt Kamarai Tagok!

A Csongrád Megyei Mérnöki Kamara Választási Jelölő Bizottságának tájékoztatását a 2016. november 7-i Tisztújító Taggyűlésen induló jelöltek listájáról a mellékelt
csatolmányban tesszük közzé.

Tisztelettel:Titkárság

A VÁLASZTÁSI JELÖLŐ BIZOTTSÁG FELHÍVÁSA TISZTÚJÍTÁSRA

Kedves Tagtársak!
A Csongrád Megyei Mérnöki Kamara négy évvel ezelőtt megválasztott tisztségviselőinek, bizottsági tagjainak és küldötteinek mandátuma a 2016. novemberében tartandó Tisztújító taggyűlésen lejár (a pontos időpontról a CSMMK elnökségi döntése után értesítést küldünk). A tisztújítás lebonyolításának első, előkészítő szakaszában vagyunk.

FIGYELEM! - NYÁRI SZÜNET

Tisztelt Érdeklődők!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2016. 08. 22-26-ig az ügyfélfogadás nyári szabadság miatt szünetel. A szünet után első ügyfélfogadás napja: 2016.08.29. 8. 00 órától.
Üdvözlettel: Titkárság

Kedvezmények a Mérnökigazolvánnyal

A Mérnök Igazolvánnyal számos kamarai partnernél jelentős kedvezményre tehet szert, amennyiben már átvette Mérnök Igazolványát a területileg illetékes kamaránál.

OPEL, OTP BANK, T-MOBILE, WOLTERS KLUWER (Műszaki jogtár). Érdeklik a kedvezmények?
Kattintson és olvassa el a részleteket: http://mmk.hu/mernokigazolvany

Felhívjuk figyelmét legújabb kedvezményünkre: műszaki jogfigyelő 25% kedvezménnyel.
Wolters Kluwer Kft. és a Magyar Mérnöki Kamara közötti együttműködés keretében a szolgáltatás a kamara tagjai számára 19 990 Ft + 27% áfa (25 387 Ft) áron rendelhető meg.

Részletekről az alábbi linken olvashat: http://mmk.hu/tudastar/hirek/muszaki-jogfigyelo

Üdvözlettel:
Magyar Mérnöki Kamara