Szeged Árvíz utáni újjáépítésének irányítója, Lechner Lajos várostervező mérnök – a város díszpolgára – halálának 125. évfordulójára a Délalföldi Urbanisztikai Egyesület, a Csongrád- Csanád Megyei Építész Kamara és a Csongrád-Csanád Megyei Mérnöki Kamara ünnepi megemlékezést szervez, Szeged MJV Önkormányzata védnökségével. Jelen előzetes meghívással szeretnénk a tervezett programokat a figyelmébe ajánlani.

2022. november 17. csütörtök

KOSZORÚZÁS (14 és 15 óra között a Dóm-téri Pantheonban). Koszorúz: Szeged MJV Önkormányzata.
EMLÉKÜLÉS (15 és 16 óra közötti kezdéssel. Helyszín: Városháza, Házasságkötő terem) Lechner Lajos és a város újjáépítése (megemlékező beszédek, vetített képes előadások Lechner Lajos urbanisztikai, mérnöki, építészeti tevékenységéről). Az előadások után kötetlen szakmai beszélgetés.

2022. november 18. péntek

KOSZORÚZÁS (az évforduló napján 11 órakor a Lechner téri emlékkőnél). Koszorúznak a

szervezők, és további szakmai szervezetek képviselői.

Az emlékülésen való részvételi szándékáról 2022. november 11-ig szíves visszajelzését kérjük a csmi_mern_kam@invitel.hu e-mail címre.

Nagy Imre Délalföldi Urbanisztikai Egyesület elnöke

Schulcz Péter Csongrád-Csanád Megyei Építész Kamara elnöke